" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

wtorek, 25 sierpnia 2015

"Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód byśmy wszyscy PASKUDNIELI. Dobra nam trzeba !"
                                                                     laleczki, szafa i domek   LADY STUMP
________________________________________________________________________________________________________________

 Zabawa ? Taaaakkkkkk ..  jestem rodzicem, który bezkarnie pozwala bawić się swoim dzieciom !  Osobiście uważam, że zabawa to samo dobro ! Oczywiście rozumiem, że muszą być odrobione lekcje itp itd, ale co pobudzi kreatywność dziecięcą lepiej ?? Zabawa rozwija, wychowuje .. Uczy brać, dawać, współdziałać w grupie .. Wpływa na rozwój naszych dzieci niemalże od urodzenia .. Kształtuje ich osobowość.. Dzieki niej nasze maluchy są bardziej pomysłowe, twórcze, radosne i zwyczajnie szczęśliwe .. Oczywiście z wiekiem te dziecięce zabawy przybierają coraz to inną postać. Raz będzie to zabawa lalkami, klockami, pluszakami innym razem gra z koleżankami i kolegami w planszówki, a jeszcze innym zabawa w berka, chowanego, gra w bule, czy inne aktywności na powietrzu,  ale każdej wersji mówię zdecydowanie TAK !

Pewnie zastanawiacie się dlaczego w ogóle piszę o takich banałach ? Bo moi drodzy musicie wiedzieć, że nie każdy rodzic ma identyczne zdanie na temat .. Są tacy, którzy mówią "nie bądź dziecinna" , " teraz to już wyłącznie nauka", zabraniają fascynacji ulubionymi bohaterami, wydają lub wyrzucają zabawki (nie mówię tu oczywiście o wydawaniu tego, z czego pociechy wyrosły)
Przygotowują najmłodszych do wyścigu szczurów, zapominając o tym, że to właśnie zabawa jest w stanie rozwinąć je jak nic innego ..

Dlatego dziś na zdjęciach przesłodkie laleczki, które czekały na moje dziewczyny po powrocie z wakacji. Lubię gdy powrót do domu podoba im się jeszcze bardziej :) Raz jest to mały remoncik w pokoju, innym razem jakiś nowy drobiazg lub inne ustawienie mebli ..
Taka nasza mała tradycja :) Ale uważajcie :) te małe ślicznotki zrobione złotymi rączkami Pani Małgosi są baaardzo wciągające .. Można nabywać dla nich kolejne ubranka, dokupić szafę lub mały słodziasty domek .. Zabawy z nimi jest mnóstwo i to na dłuuuugi czas..


 


10 komentarzy:

 1. świetne zabawki , tak zabawa rozwija :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. uwielbiam je za wykonanie, rozmiar i wieeele zabawowych możliwości .. Moje dziewczyny pewnie jeszcze za milion innych rzeczy :)

   Usuń
 2. Motto którego właśnie dziś potrzebowałam... jakoś tak mi ciut lepiej po oglądaniu tych pastelowych zdjęć... dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aguś chyba właśnie tym mottem trafiłam w punkt :) Ściskam Cię mocno !!

   Usuń
 3. Zabawa lalkami, klockami, czytanie bajek...to wszystko rozwija wyobraźnię...to przecież też nauka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja to wiem i Ty to wiesz Wietrzyku, ale niestety nie wszyscy :(

   Usuń
 4. Lubię podpatrywać/podsłuchiwać jak moja 6-letnia Zosia bawi się lalkami. Nie wiem kiedy jej lalki zaczęły się...całować z lalką księciem. Czy to już ten czas fascynacji? O zgrozo!

  OdpowiedzUsuń
 5. nie wyobrażam sobie, że można się z tobą nie zgodzić, ale ja miałam bardzo szczęśliwe dzieciństwo, ze wszystkimi etapami zabaw o ktróych piszesz, za nic na świecie nie chciałabym pozbawic tego własnych córek, wszyscy stajemy się dorosłymi, ale na to jakimi się staniemy ,duzy wpływ ma nasze dzieciństwo, wiec nie każmy dzieciom za szybko dorastać tylko stwórzmy im jak najbezpieczniejszy świat, cudne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń