" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

czwartek, 3 września 2015

"Just because You had a bad start doesn't mean You can't have a good finish .."są takie dni, że w zasadzie mogłoby ich nie być .. jakieś problemy mniejsze i większe kumulują się akurat na ten jeden dzień i nawet ulubiona kawa nie smakuje tak jak powinna .. i mimo iż wiem, że inni mają większe dramaty, śmiertelne choroby, wypadki to i tak dziś moje kłopoty, czy niepowodzenia wydają się nie do zniesienia .. chciałabym by było mnie tu więcej, ale ostatnio jakaś pustka we mnie i brak weny .. dużo pracy, mało snu, dużo rozmaitych emocji ..

.. a dziś jakoś tak źle mi na duszy i chyba potrzebuję Waszej otuchy .. może macie na tę okoliczność jakiś budujący cytat, złotą myśl, dobre słowo .. bo przecież jesteśmy tylko ludźmi prawda?, a życie to nie bajka .. nikt nie powiedział , że będzie jedynie z górki..
                                                                                                                                                       ..czasem musimy się troszkę powspinać ..


to jak ? dźwigniecie smutasa  ??

20 komentarzy:

 1. Kochana głowa do góry jutro też jest dzień i na pewno pełne dobrych niespodzianek

  OdpowiedzUsuń
 2. Na kłopoty najlepszy jest sen :-) Przynajmniej u mnie działa. Prześpij to, rano wstaniesz pełna nowej energii. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wiesz, że chyba tak zrobię ...do łóżka, dobry film i przydałby się kubek kakao :)

   Usuń
 3. moniś po burzy zawsze przychodzi słońce:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem musi byś gorzej żeby mogło być wspaniale :-)
  Wiem już, że pchanie czołgu pod górkę na nic się zdaje. Nauczyłam się odpuszczać, daję sobie prawo do złego dnia, nieprzyjemnych emocji. Celebruję niedoskonałość.
  Chyba jednak jest coś w energii ostatnich dni, może to ta gwałtowna zmiana pogody. Ja miałam wczoraj taki "koślawy" dzień, a i większość napotkanych osób uskarża się na spadek formy.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba właśnie Was dzisiaj potrzebowałam :) oczywiście wiem , że pewnie jutro będzie lepiej .. ale czasem ten czołg właśnie staje mi na drodze i dręczy niemiłosiernie !! piękny komentarz ! baaardzo dziękuję !!!

   Usuń
 5. Czysta jesień...pełna melancholij. A ctat, to mój ulubiony: "Why do I keep hitting myself with a hammer? Because it feels so good when I stop".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. idealny ! taaak czuć jesień w powietrzu .. ściskam mocno ..

   Usuń
 6. https://www.youtube.com/watch?v=u8jdNw5Go_Y

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. spłakałam się okrutnie !!! dziękuję za te słowa .. były mi dziś baardzo potrzebne !!

   Usuń
 7. Co ja Ci mogę napisać... nieraz trzeba swoje wysmucić i wypłakać, oczyścić się z napięć, wywołanych niechcianymi sytuacjami, wichury w życiu są zawsze, tak jak w przyrodzie, sami na nie pracujemy, spotykają nas i albo przewracają na chwile albo stawiają do pionu, nie znam nikogo, kto by nie miał smutasów, kłopotów i zmartwień, każdy ma swoje i one są dla niego największe i tego najgorszego dnia wydaja się zawsze NIEDOPOKONANIA - potem drugiego i trzeciego dnia zbieramy się do przysłowiowej kupy i zaczynamy działać a problemy choć może ie zmniejszyły się przez noc to przynajmniej już nie wydaja się takie wielkie i pozwalają sobie sprostać - Moniś kochana, trza się spotkać nie ma rady :) - buziolam Cię mocno jutro będzie jaśniej zobaczysz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uliś , a ja Ci odpiszę jedynie, że tak, trzeba się spotkać !!! I aby tradycji stało się zadość musimy iść na grzyby ! Myślę że jeszcze tydzień, góra dwa już będą !!!! Buziak ogromniasty !!!

   Usuń
 8. "Najpiękniejsi ludzie, których znam, to ci, którzy znają smak porażki, poznali cierpienie, walkę, stratę, poznali swoją drogę na wyjście z otchłani. Ci ludzie mają wrażliwość i zrozumienie życia, które wypełniają ich współczuciem, łagodnością i głęboką, kochającą troską. Piękni ludzie nie biorą się znikąd."

  ~ Elizabeth Kübler-Ross

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i znów się spłakałam ... buuuuu ... dziękuję ! Przepiękny cytat !!

   Usuń
 9. są takie dni, są takie stany i... nic w tym złego, wręcz przeciwnie! to cała pełnia, pełny cykl i tak toczą się te nasze dni, emocje, nastroje... a ważne by to wszystko w sobie akceptować, nie kłócić się ze sobą, czuć, nie zmuszać się, odpuścić, po prostu być tu i teraz i...
  tego Ci życzę - pozdrawiam już prawie jesiennie - dorka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję ogromnie za słowa otuchy !!! Fajnie jest wiedzieć, że tu jesteście !!!!

   Usuń
 10. I ja ślę moc pozytywnej energii. Mam nadzieję, że już dzisiaj jest pogodniejszy dzień.
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
 11. Aby było do góry to najpierw musi być trochę w dół :-) ale potem będzie lepiej

  OdpowiedzUsuń