" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

poniedziałek, 27 stycznia 2020

"Życie rodzi życie. Energia tworzy energię."Dziś po prostu skopiuję Wam słowa, które przeczytałam z samego rana. Myślę, że nie tylko do mnie dziś przemawiają. Podzielę się więc stronicą książki i muzyką na dobry początek tygodnia ..

"Do tej pory wiele z nas uważało, że musimy poczekać, aż nasze życie uładzi się trochę, zanim zaczniemy działać. Już jutro zaczniemy odkrywać prawdziwe przyjemności. Jutro będziemy dla siebie lepsze. Jutro znajdziemy czas, by się cieszyć życiem. Jutro, jak się tylko wszystko uspokoi. Doniesienia z linii frontu : życie nigdy się nie uspokoi na tak długo, abyśmy jutro mogły rozpocząć życie, na jakie zasługujemy. Życie to zmiana, ruch i nieprzewidziane wypadki. Zawsze zdarzy się coś, co będzie próbowało oderwać twoją uwagę : dzwonek telefonu, dziecko, fax, psujący się samochód, czek, na który czekasz, a który nie nadchodzi. Przyjmij do wiadomości, że dopóki toczy się normalne życie, zawsze możemy spodziewać się problemów.
Cóż więc mamy zamiar robić? Możemy przestać czekać, aż życie stanie się doskonałe, i zacząć pracować nad takim, jakie jest. I uczynić je tak satysfakcjonującym, jak to tylko możliwe. Możemy je zaakceptować, pobłogosławić, podziękować mu i kontynuować. Dzisiaj możemy czerpać bogactwo z naszego codziennego życia. Możemy przejść z niedostatku do obfitości. Odkładając wszystko na jutro, zmarnowałyśmy wiele cennych okazji. Umów się z przyjaciółką w kawiarni, zacznij czytać albo nawet pisać tę powieść, uporządkuj swoje papiery, wypróbuj nowy przepis, uśmiechaj się do każdego, kogo spotkasz, usiądź przed kominkiem i pozwól sobie pomarzyć, okazuj wdzięczność, że żyjesz, dziel się radością. Pomyśl, co sprawiłoby ci prawdziwą przyjemność, i zrób to. Wspaniale ! Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy. "Życie rodzi życie. Energia tworzy energię - mówi Sarah Bernhardt. - Tylko dzięki rozdawaniu siebie stajemy się bogaci".

"Twoje wewnętrzne bogactwo" Sarah Ban Breathnach
2 komentarze: