" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

poniedziałek, 17 sierpnia 2015

"Słuchanie własnego serca nie jest łatwe. Podobnie jak odkrycie tego, kim jesteśmy. Potrzeba dużo ciężkiej pracy i odwagi, aby odkryć kim się jest i czego się pragnie .."

29 komentarze Zwykle nie lubiłam swoich urodzin .. I w tym roku nie powiem, że jakoś szczególnie ucieszyła mnie świadomość upływającego czasu, ale .. sam fakt, że właśnie tego dnia wiele osób zadało sobie trud, by złożyć mi życzenia, przygotować laurki, czy kupić drobiazg, o którym myślałam sprawiło, że świętowało mi się znacznie przyjemniej ..
Być może też sprawił to fakt, że właśnie teraz dużo bardziej zdaję sobie sprawę z tego kim jestem, co osiągnęłam, a co jeszcze osiągnąć bym chciała .. Lubię swój wiek.. Wreszcie doceniam swoje zalety i mam świadomość swych wad .. Zauważam rzeczy i zjawiska wobec których dawniej byłam zupełnie obojętna. Sprawy, które kiedyś były arcy ważne dziś bagatelizuję .. W zasadzie dobrze mi ze sobą, choć nie ukrywam, że jestem wrodzoną pesymistką.
Ale czy nie przyjemniej byłoby, gdyby ten czas zatrzymał się na jakieś 10 lat i nie pędził jak szalony ??? By dał nacieszyć się tym stanem ciut dłużej .. mmmm... marzenia ściętej głowy ..
Pozostaje mi jedynie przeżywać każdy dzień jakby miał być tym ostatnim, wyciągać wnioski z porażek, cieszyć się sukcesami..
Żyć pełnią życia  .. i tyle !