" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

środa, 7 listopada 2012

"Prawdziwa sztuka to taka, która powstaje dzięki potrzebie tworzenia..."

8 komentarze
O Łódzkim Festiwalu Designu już Wam troszkę pisałam   O TUTAJ  ale cóż zrobię , że mimo słyszanych "za" i "przeciw" mam do niego jakąś niewyjaśnioną słabość .. Dlaczego ? Bo lubię go za wnętrza i cykl MUST HAVE , za nowości literackie czy też nasze rodzime produkcje, a już szczególnie za dziecio-bawialnie , w której zostawiam Ropuszorki , gdzie zawsze mają ciekawe zajęcie i nigdy nie pytają o mamę :)
Ponieważ zdjęć zupełnie przypadkiem (bo przekonana byłam , że wcale ich nie robimy) zrobiło nam się całkiem nie mało pozwoliłam sobie na pokazanie ich w dwóch częściach..
 Dziś seria z dzieciakami  w roli głównej :)))Reduce, Reuse i Recycle to wyznaczniki projektowania , o których opowie nam Ewa Solarz. Autorka min mojej ulubionej książeczki D.E.S.I.G.N. poświęconej kultowym przedmiotom domowym z ostatnich 150 lat. Nie zagracaj , używaj powtórnie , wybieraj dla dzieci przedmioty mądrze zaprojektowane i dobrej jakości , a także przetwarzaj czyli w miarę możliwości wykorzystuj zabawki z tektury czy innych materiałów zdatnych do recyklingu.
MUST HAVE - 66 nagrodzonych projektów wyróżniających się urodą , innowacyjnością , funkcjonalnością ... Wśród nich moje ulubione klocki Kaszubebe , zabawki z tektury Trzy myszy, czy książeczka Żożo i Lulu Elisabeth Dudy. Do nabycia w sklepach stacjonarnych lub internetowych , świadczących o coraz większej dostępności designu dla przeciętnego człowieka - dla mnie :)

i moje małe designerki w akcji :)


.. na koniec szczypta humoru na moje i Wasze nie najlepsze deszczowe popołudnie :))) może wybierzecie się w moje okolice za rok ??? Pozdrawiam jesiennie ..