" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

piątek, 28 lutego 2014

"Bieda, to stan umysłu, nawet jak ledwo wystarcza na życie .."

71 komentarze


Przeczytałam dziś wiele mądrych i mniej poważnych słów na temat pieniędzy .. Jedni mieli pretensje do drugich , że mają więcej , a im nie wystarcza do pierwszego .. Że mogą pozwolić sobie na pracę w domu , a nie biec jak szaleniec w korporacji .. Jedni wzdychali do zielonej trawki , inni rozprawiali o pracy w Biedronce za grosze , jeszcze innym marzył się wyjazd na wieś , ale wizja kredytu już mniej .. Cóż życie ...
Ja jestem doskonałym przykładem , gdzieś pomiędzy .. Zaznałam w życiu cudownej finansowej beztroski, ale i majątkowego dramatu . Wiem, co to oglądać 5 zł i zastanawiać się czy lepiej będzie zakupić jajka czy mleko . Wiem co to nie móc zakupić dziecku sok w tekturce , ale i wiem jak wspaniale prezentuje się na twarzy podkład za 200 zł zaraz po wizycie u kosmetyczki ..
Ale wiecie co ? Nigdy nikomu nie zazdrościłam .. Nie obwiniałam wszystkich wokół za moje życiowe niepowodzenia, nie wytykałam innym ile wydają na przysłowiowe waciki , baaa potrafię nawet doceniać te beznadziejne momenty, bo teraz jak nikt inny potrafię bat ukręcić z niczego i docenić wartość każdej złotówki .. Pamietam, aby oddać sąsiadce resztę z zakupów, bo ta może być jej jedyną , nie wyrzucam jedzenia ..
Nigdy życie nie jest czarne ani białe ! I my nie wiemy z jakim problemem zmagają się inni .. Bo ten sąsiad z rogu , który śpi na pieniądzach może właśnie nie może mieć dzieci , a sąsiadka z lewej , która wygląda jak bóstwo może borykać się z nieuleczlną chorobą .. A może są tacy , którym wiedzie się świetnie i mają wszystko co potrzebne do szczęścia ??? Czy to nie piękne ?? Czy oni na to nie zasługują ??
Dlatego każdego ranka choćby nie chciało się wstać z łóżka, bo ilość problemów przesłania nam słoneczne , błękitne niebo , pomyślcie ŻYJĘ !! a to już połowa sukcesu ..