" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

niedziela, 28 czerwca 2015

„Najlepszym miejscem na ziemi jest dom, w którym rodzice potrafią zrozumieć, że każdy moment i każde doświadczenie - nawet to, które wydaje się dorosłym błahe i nieważne, mają swój udział w kształtowaniu umysłu i charakteru dziecka.”

18 komentarze
                                                                                         Cocoon Soft   BOSKA'S TEDDIES
_____________________________________________________________________________________________________________


Oj jak ciężko mi czasem o tym pamiętać :))) Choć daleko mi do matki idealnej ostatnio zdecydowanie fascynuje mnie to moje starsze dziecię .. Lubię wchodzić do Jej pokoju i przyglądać się co wkłada do jakiej szufladki, choć mniej lubię oglądać Jej codzienny już nawet nie artystyczny nieład ! Lubię gdy w czymś mi doradza, coś ze mną wybiera, gdy dyskutuje ze mną na jakiś "dorosły" temat ..
Lubię też gdy ściska się z Zulką lub uczy ją czegoś, czego to może i nawet ja powinnam :)  Lubię Jej szkolne opowieści : kto ? z kim ?
o co ?  i dlaczego ?..
I choć posiadanie w domu nastolatki czasami powoduje wzrost ciśnienia silniejszy niż poranna kawa, to ze stoickim spokojem odpowiem, że fajne to matczyne doświadczenie ..
Oczywiście pominąć muszę te awanturki z młodszą siostrą, foszki i muchy w nosie, które również są na porządku dziennym i dziwnie postępującą utratę słuchu proporcjonalną do ilości obowiązków .
Pominąć też muszę podbieranie mamusi wszystkich nowości jak kokon ze zdjecia, w którego to moja Ropuszorka wystroiła się zanim zdążyłam go dobrze rozpakować :) A musicie wiedzieć, że kokon to MÓJ największy skarb w garderobianej kolekcji !! Cieplutki i milutki, zapięty na tarasowe posiadówki i chłodniejsze domowe wieczory .. Jako sweter na spacer z sąsiadką i kawkę w ogrodzie o poranku.. Jak widać dla dzieci też idealnie się nadaje :)) Nawet na nudę :)))
Idąc za przykładem starszego ideału i Zuzolinda szybciutko podchwyciła temat :) Generalnie to chyba gołą i bosą te dziewuszyska mnie tu zostawią .. Chyba przydałby się im jakiś chłopak do kompletu ihihihihi