" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

wtorek, 25 sierpnia 2015

"Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód byśmy wszyscy PASKUDNIELI. Dobra nam trzeba !"

10 komentarze                                                                     laleczki, szafa i domek   LADY STUMP
________________________________________________________________________________________________________________

 Zabawa ? Taaaakkkkkk ..  jestem rodzicem, który bezkarnie pozwala bawić się swoim dzieciom !  Osobiście uważam, że zabawa to samo dobro ! Oczywiście rozumiem, że muszą być odrobione lekcje itp itd, ale co pobudzi kreatywność dziecięcą lepiej ?? Zabawa rozwija, wychowuje .. Uczy brać, dawać, współdziałać w grupie .. Wpływa na rozwój naszych dzieci niemalże od urodzenia .. Kształtuje ich osobowość.. Dzieki niej nasze maluchy są bardziej pomysłowe, twórcze, radosne i zwyczajnie szczęśliwe .. Oczywiście z wiekiem te dziecięce zabawy przybierają coraz to inną postać. Raz będzie to zabawa lalkami, klockami, pluszakami innym razem gra z koleżankami i kolegami w planszówki, a jeszcze innym zabawa w berka, chowanego, gra w bule, czy inne aktywności na powietrzu,  ale każdej wersji mówię zdecydowanie TAK !

Pewnie zastanawiacie się dlaczego w ogóle piszę o takich banałach ? Bo moi drodzy musicie wiedzieć, że nie każdy rodzic ma identyczne zdanie na temat .. Są tacy, którzy mówią "nie bądź dziecinna" , " teraz to już wyłącznie nauka", zabraniają fascynacji ulubionymi bohaterami, wydają lub wyrzucają zabawki (nie mówię tu oczywiście o wydawaniu tego, z czego pociechy wyrosły)
Przygotowują najmłodszych do wyścigu szczurów, zapominając o tym, że to właśnie zabawa jest w stanie rozwinąć je jak nic innego ..

Dlatego dziś na zdjęciach przesłodkie laleczki, które czekały na moje dziewczyny po powrocie z wakacji. Lubię gdy powrót do domu podoba im się jeszcze bardziej :) Raz jest to mały remoncik w pokoju, innym razem jakiś nowy drobiazg lub inne ustawienie mebli ..
Taka nasza mała tradycja :) Ale uważajcie :) te małe ślicznotki zrobione złotymi rączkami Pani Małgosi są baaardzo wciągające .. Można nabywać dla nich kolejne ubranka, dokupić szafę lub mały słodziasty domek .. Zabawy z nimi jest mnóstwo i to na dłuuuugi czas..