" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

poniedziałek, 12 marca 2012

" ... i cóż, że ze Szwecji ..." :)

66 komentarze

zanim zaproszę Was do zabawy, do której i ja zostałam zaproszona chciałabym napisać tu małe co nieco :)) Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania i nikogo nie zamierzam nawracać , nagabywać , przekonywać i wabić :0)
IKEA - skupisko produktów wyposażenia wnętrz , niskie ceny , na które każdy może sobie pozwolić , skandynawskie korzenie , ponadczasowy design ... Firma posiadająca taką samą liczbę zwolenników co zagorzałych przeciwników ... ja zaliczam się do grupy pierwszej i piszę to z całkowitą odpowiedzialnością !
         Odkąd pamiętam jeździłam do "IKEI" , wertowałam z mamą  katalogi wybierając , wykreślając i obliczając na co mogę sobie tym razem pozwolić .. Jechałam 300 km po to by nacieszyć oczy , podpatrzeć rozwiązania , przywieźć ze sobą choć kilka sztuk rzeczy , które w głowie przestawiałam z pokoju jednego do drugiego .. Moje pierwsze samodzielne mieszkanie było urządzone niemal we wszystko kupione w Jankach , drugie zresztą też :) za każdym razem inny styl choć zawsze ta sama kanapa :))
Dziś śmiało mogę powiedzieć co lubię najbardziej ,a czego jakość pozostawia wiele do życzenia .. Najbardziej chyba lubię tkaniny.. pościele, pledy, zasłony. Mogę je zmieniać w zależności od pory roku czy nastroju. Świece od których jestem uzależniona i katalogi LIVE , które przeglądam jak lubiane wnętrzarskie czasopismo. Lubię Ją także za komfort kupowania z moimi dziećmi , za pokój do karmienia, foteliki czy zabawki w kącikach dla maluśkich ... i za darmową kawę dla klubowiczów z rana :)
Dziś łączę Ją z antykami , wybieram z umiarem choć wciąż z wypiekami na polikach .. Lubię widzieć te same kubki u siebie na półce co u blogowych koleżanek za oceanem i szczerze mówiąc nie znam domu , w którym choć jedna rzecz z IKEA nie byłaby na wyposażeniu.
Dlatego podjęłam się próby pokazania Wam trzech aranżacji nowego nabytku , który dostałam od szwedzkiej Grupy  ale to już będzie temat na kolejnego posta ...

pozdrawiam Was IKEOWO  - M.