" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

środa, 4 września 2013

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."

41 komentarze
Dramaty dramatami, ale życie toczy się dalej. Stawiam więc uszy do góry
i zabieram Was na wycieczkę do Londynu :) Póki co to tylko krótki wycinek z naszej wyprawy , ale obiecuję pokazać Wam wiecej .
Oczywiście wybierając się na wycieczkę musimy zobaczyć przewodnikowe
top of the top :)))


Nasz tour (bo nóżki będą Was bolały ogromnie) zaczynamy od Londyńskiej  Tower i pamiątkowego zdjęcia z przewodnikiem :))
Ciociu Emilko ogrooooomne buziaki dla Ciebie !!!!Możemy też zakupić sobie jakąś pamiąteczkę :)) Choć ceny w Londynie do najniższych nie należą.Podziwiamy więc cudowny most Tower Bridge, którego podniesionego niestety nie udało nam się zobaczyć :(


Studiujemy historię Londynu i obserwujemy "Diabelski młyn", który faktycznie wcale nie jest taki diabelski :)))


Możemy również poszaleć na karuzeli :) Choć taka atrakcja, co wiem po sobie, nie nadaje się dla wszystkich :) Musimy wręcz zatrzymać się na dłużej przy Westminsterskim Pałacu, bo wrażenie robi naprawdę ogromne !! Nie zapominając tym samym o zdjęciu Big Bena :)I wpaść na kawkę do Królowej Elżbiety ...
Po to by na koniec wygodnie usadowić się w pięknym czerwoniutkim autobusie Double Decker do którego przyda nam się Oyster card (pozwoli zmniejszyć koszty podróży) i z góry podziwiać widoczki Londynu :))

A możemy również zboczyć na chwilkę z naszej głównej trasy, posiedzieć na murku, zjeść pyszne bio ciacho i poobserwować przechodniów.. Zatrzymać w kadrze przepiękne angielskie budynki, klimatyczne sklepiki, kwiaty i wybrać się na wycieczkę do muzeum .. Ale to wszystko już w kolejnych odsłonach ..