" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

piątek, 19 września 2014

"Sztuką jest dos­trze­gać w sza­rości odcienie.."

28 komentarze


Troszkę zastanawialismy się nad kolorami w pokojach naszych dziewczyn .. Jula od razu wiedziała , że szary , ale pomyśleć trzeba było nad odcieniem .. Słuchając doradców z marketu budowlanego zdecydowaliśmy się na farbę , którą można szorować i podobno idealnie sprawdzi się w pokoju dziecinym. Zdam relację jak tylko troszkę farba sobie u nas pomieszka  :) Z pewnościa maluje się nią baardzo wygodnie, nie kapie i kryje nawet czarną farbę po jednokrotnym pomalowaniu .
Troszkę z lenistwa , a troszkę dla swiętego spokoju taki sam kolor wybraliśmy dla Zuli. Aby po kilku dniach nie okazało sie , że siostra ma piękny szary , a Ona niepiękny inny kolor :))
I szczerze mówiąc ten sam odcień inaczej wygląda w każdym z pokoików .. W jednym wydaje się być ciemniejszy w drugim słońce sprawia, że jest jaśniej .. Dziewczynkom w każdym razie baaardzo się podoba, a to przecie najważniejsze  :))
Na zdjęciach możecie popodgladać nowy pokoik Zuzolki i nową zabawę dziewczynek , której Ropuszki oddają się bez końca .. Pomoce Montessori w postaci małych kolorowych szkiełek służą Zuzolce do nauki liczenia , segregowania według kolorów , są używane jako pieniążki lub jak widać na zdjęciach nadają się do zrobienia kwiatka lub nowego koloru oczu :)) Magnetyczna różdżka natomiast idealnie służy do czarowania lub porządkowania rozsypanych po calutkim pokoju szkiełek :))
Kolorowego weekendu Kochani !! Wielki słoneczny buziak :)