" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

czwartek, 21 maja 2015

"Bądź cierpliwy. Szczęście by­wa ser­wo­wane do­piero na deser.." :)

22 komentarze
A zatem dziś zaserwuję Wam odrobinkę szczęścia :)) To ciasto to mój ideał - choć Tiramisu przygotowują wszyscy na całym świecie i w wieelu wersjach. Ta jest szybka (bo takie lubię najbardziej) nie wymaga piekarnika i trafia idealnie w moje kubki smakowe..
Mogę wyjadać je prosto z naczynia podobnie jak i reszta mojej rodziny !
Aby nie przedłużać podaję Wam przepis - prezent od sąsiadki :) Taka pychotka musi iść w świat, nie mogę zostawić jej przecież tylko dla siebie :)))

Potrzebujemy:

- jedną paczkę biszkoptów języczków (w Lidlu są takie fajne podzielone na 2 porcje, wiec wystarczy nam spokojnie na 2 ciasta)
- 1 kg sera sernikowego w wiaderku
- 450 ml śmietany 30% lub 36 %
- ekstrakt migdałowy
- gorzkie kakao do obsypania ciasta
- żelatyna
- 1/3 szklanki cukru + 6 łyżeczek cukru
- 6 łyżeczek kawy rozpuszczalnej
- 2 lub 3 łyżki alkoholu (ja daję Baileys bo tak jakoś fajnie mi pasuje )

I teraz biszkopty układamy równiutko na dnie naczynia i nasączamy je pomalutku miksturą przygotowaną z 6 łyżeczek kawy, 6 łyżeczek cukru, odrobiny alkoholu, szklanki wody i kilku kropel ekstraktu migdałowego).
Śmietanę ubijamy, dodajemy resztę cukru, ser, znów kilka kropli ekstraktu migdałowego i żelatynę na 1/2 litra wody, którą my rozpuszczamy w połowie szklanki (u mnie to są 2 łyżeczki żelatyny na pół litra wody). Pamiętajcie by woda do żelatyny była gorąca !!! Mieszamy żelatynę aż rozpuści się całkowicie i nie będzie w niej takich kryształków :) Wlewamy ją do miski ze śmietanami i serami pomalutku , całość mieszając.
Powstałą masą zalewamy nasze nasączone biszkopty, wierzch obsypujemy kakao i wkładamy na kilka godzin do lodówki (minimum 3 godzinki ale najlepiej z 5 ) .
Zajadamy ze smakiem , a potem ...

PS. .... idziemy biegać :)))))