" Życie jest podróżą, która prowadzi do domu "...


... także naszego, tego który łączy przeszłość z teraźniejszością, len z koronką, misterne hafty z niesfornymi kordonkami...
.. i wreszcie tego, który daje nam siłę, ukojenie, spełnienie marzeń - home about ..

czwartek, 25 czerwca 2015

"Nieczytanie to w ogóle plącze myśli i może powodować swędzenie nosa.." :)

15 komentarze


                                                                    "Rzepka" i "Lokomotywa" Juliana Tuwima  DWA KOTY
_______________________________________________________________________________________________________________

No cóż.. aura za oknem jest jaka jest, słonko jakoś przebija się jeszcze zbyt mało wyraźnie .. Zula skończyła już przedszkole, łzy się polały
i starej matce i Zuzi i nawet ciociom .. jakoś tak szaro, buro i ponuro ..  Więc aby myśli nie poplątały nam się za bardzo, dziś post książeczkowo układankowy !
"Rzepka" i "Lokomotywa" to ukochane pozycje moich Ropuszorek .. Od maleńkości Jula kochała "Lokomotywę", a Zuzia chichrała się jak tylko zaczynałam czytać "Rzepkę" .. "Oj przydałby się ktoś na przyczepkę.." słychać było w całym domu :)) Czytałam odpowiednio intonując i śmiejąc się regularnie spod nosa :) Dlatego gdy tylko zobaczyłam te cudne nowości wydawnictwa VISART wiedziałam, że dziewczyny oszaleją ze szczęścia ..
"Lokomotywa" to ilustratorskie dzieło Katarzyny Boguckiej . Wyróżniona w konkursie MUST HAVE absolutna "vintage" perełka,
 która z puzzlami stanowi idealny duet .. Wiem, że to pozycje przeznaczone dla młodszych dzieci, ale dzięki układance nadają się także dla większego czytelnika :) Ropuszki czytają parami :) tzn. Jula czyta, a Zula układa w odpowiedniej kolejności. Puzzle pasują każdy do każdego więc można się łatwo pomylić .. To akurat wielki plus dla maluszków :)) Im będzie dużo łatwiej stworzyć taki dłuugaśny pociąg :)
"Rzepka" ilustrowana przez Emilię Dziubak jeszcze nie doczekała się układanki, ale wszystko w swoim czasie :) Czekamy i na nią ..

PS.Jutro czeka mnie kolejne zakończenie roku .. Trzymajcie kciuki by chusteczki nie były potrzebne :) Miłej nocki i słonecznego dnia :)
PS2. Czy już pisałam, że nienawidzę chorować ????